Plot pro psa nebo-li pro zahradu se psem je také častým dotazem při stavbě plotu na klíč. Nejčastěji tento druh plotu realizujeme z plotových dílců 3D, se kterými vždy doporučujeme kombinovat podhrabové desky. Levnější variantou je pak stavba plotu ze svařovaného pletiva, kde také doporučujeme instalaci podhrabových desek.

plot pro psa
Ukázka levnějšího plotu pro psa – svařované pletivo a podhrabové desky

Klasické pletivo pro oplocení pozemku se psem není vhodné, protože díky pletené konstrukci lze takové pletivo snadno rozplést – pes je kouše do té doby než je nerozplete, nebo dokud drát nepřekroutí.

Pokud máte menší plemeno psa, tak to se často pokouší pod plotem podhrabat – dříve se tento problém řešil podezdívkou – tedy velmi nízkou zídkou, která sahala jen pod spodní hranu pletiva. Dnes se tento problém s podhrabáním psů řeší tak, že se instalují podhrabové desky – prefabrikáty resp. betonové desky, které se vkládají mezi plotové sloupky a mohou se i zapustit do země. Alternativou pro 3D plotové dílce jsou ještě pevnější plotové dílce 2D a nebo již uváděné levnější svařované pletivo. Všechny druhy oplocení pro realizaci plotu pro psa jsou vyrobeny pomocí technologie bodového svařování tedy dráty v jejich konstrukci jsou vůči sobě navzájem pevně bodově svařené.

Zároveň tedy platí, že výše uvedené druhy oplocení pozemku doporučujeme kombinovat s podhrabovými deskami, které mohou být betonové a nebo z PVC plastu. Pro ukázku přikládáme ilustraci způsobu instalace betonových podhrabových desek mezi plotové sloupky.

Chcete postavit plot pro psa na klíč? Kontaktujte nás… 🙂

plot s podhrabovými deskami