Pevné ploty umíme postavit hned z několika druhů plotových systémů, jaký si vyberete vy?

Pevné ploty nejčastěji stavíme z plotových dílců 2D či 3D, pokud chcete pevný plot z pletiva pak doporučujeme svařované pletivo ve verzi premium. Svařované pletivo i plotové dílce mají podobnou konstrukci z bodově svařovaných drátů – u plotových dílců jsou dráty pevnější, u svařovaného pletiva jsou dráty méně pevné. Pevný plot je nejpoptávanější pro realizaci oplocení pozemku, kde plánujete mít výběh pro svého psa jakékoliv velikosti. 🙂

Ploty z 2D plotových dílců – nejpevnější

V případě 2D plotových dílců je každý vodorovný drát zdvojený a díky tomu je konstrukce je nejpevnější v oboru drátěných plotových systémů. Plot z 2D plotových dílců je na pohled více uhlazenější než plot z 3D plotových dílců.

Ploty z 3D plotových dílců

V případě 3D plotových dílců je zpevnění realizované pomocí prolisů ve tvaru „V“, které vystupují do prostoru a proto je nazýváme 3D plotové dílce. Díky prostorovému prolisu je o něco snadnější je přelézt než 2D plotové dílcem nicméně oproti nim bodují 3D plotové dílce svou nižší cenou.

Ploty ze svařovaného pletiva

Svařované pletivo je perfektní alternativou ke klasickému pletenému pletivu, tento druh modernějšího pletiva totiž boduje svou pevností, rychlostí instalace a pevností své konstrukce. Svařované pletivo nabízíme v několika pevnostních provedeních – verzích. K dispozici je svařované pletivo ekonomik, svařované pletivo standard a svařované pletivo premium. Verze ekonomik boduje svou cenou, avšak oproti klasickému pletivu je stále mnohem pevnější. Verze standard je zlatým středem v nabídce, poskytuje dobrou pevnost za rozumnou cenu – doporučujeme pro oplocení pozemku, kde se

Náš tajný plotový tip pro vás…

Pokud chcete pevný plot, protože máte na své zahradě velké plemeno psa, doporučujeme nainstalovat také podhrabové desky, které doporučujeme zapustit do země, znemožní totiž podhrabání vašeho psa ven, nebo cizího psa dovnitř.

 

Plotové dílce ve variantě 2D i 3D mají dvojí zakončení horních stran. Co to znamená?

Na horní straně plotového dílce jsou dráty zastřiženy zároveň s vodorovným ukončovacím drátem – tato horní strana je více pohledová a pokud chcete uhlazenější vzhled plotu instalujte plotové dílce touto stranou nahoru. Druhá strana plotového dílce je ukončena tak, že dráty přesahují vodorovný ukončovací drát, tento konec může být nainstalovaný směrem nahoru – více brání přelezení plotu. Tyto informace platí pro 2D i 3D plotové dílce.