Neprůhledný plot je velmi poptávaný plotový systém – potřebujete svou zahradu odstínit od sousedů, rušné ulice nebo chcete obecně soukromí? Jaké jsou možnosti?

Dovolte mi první vyjmenovat jednotlivé plotové systémy, mezi kterými můžete vybírat:

Betonový plot – rychle a levně

Betonový plot je nejpoptávanějším neprůhledným plotem a to hlavně díky rychlosti jeho výstavby, trvanlivosti cca 40 let, 100% neprůhlednosti a poměrně dobré ceně. Betonové ploty se skládají z jednotlivých betonových sloupků (ty mohou být průběžné, koncové, nebo rohové) a z jednotlivých betonových desek, které se zasunují shora do betonových sloupků. Délka betonových desek je vždy 200 cm, jejich výška pak 50 cm a tloušťka je 4 cm.

Gabiony – gabionové koše vyplněné kamenem

Zeď z gabionů, které jsou vyplněny ručně vykládaným, nebo sypaným kamenem je moderní náhradou klasických kamenných zdí spojených maltou. Pro stavbu bezpečné zdi z gabionů doporučujeme vybetonovat základ, do kterého můžeme vložit i plotové sloupky, které budou přesahovat ve směru nahoru – nasadíme na ně gabiony a tím celou zeď zpevníme.

Klasický plot z pletiva, nebo plot z plotových dílců zakrytý stínící tkaninou

I klasický plot může být neprůhledný a to díky velmi oblíbené stínící tkanině, kterou vám můžeme nabídnout se stíněním až 95%. Toto řešení je výhodné pro nově postavené rodinné domečky, a to zvláště dokud nevyrostou stromy, či živý plot pro odstínění pohledů z ulice či od souseda. Poté lze stínící tkaninu snadno demontovat. Montáž stínící tkaniny probíhá pomocí vázacího drátu a zip pásků, je to velmi snadné a zvládne to každý.