Klasické ploty jsou častým požadavkem při stavbě plotu na klíč, jsou odolné a trvanlivé? Lze jej použít pro zahradu se psy?

Klasické ploty jsou provedeny z klasického pleteného pletiva, které je nejčastěji poplastováno zeleným PVC, méně časté je pak provedení pletiva s pozinkovaným, tedy stříbrným drátem. Toto pletené pletivo s klasickými oky ve tvaru kosočtverce je možné koupit ve dvou provedeních. Pletivo se zapleteným napínacím drátem a pletivo bez zapleteného napínacího drátu. My při instalacích plotů na klíč používáme pletivo bez zapleteného napínacího drátu a to z důvodu snazšího napínání pletiva.

Klasické ploty na klíč jsou dostupné ve více pevnostních verzích

Dále je klasické pletivo k dispozici ve 3 verzích. Tím je myšleno verze pletiva EKONOMIK, pletiva STANDARD a pletiva PREMIUM. Jednotlivé verze se od sebe liší velikostí ok (čím je oko menší, tím je pletivo pevnější) a dále se liší průměrem, nebo-li tloušťkou drátu (čím je průměr drátu v pletivu větší, tím je pletivo pevnější)

Ploty z klasického pletiva – technické informace

Ploty z klasického pletiva jsou úplně bezúdržbové, dále poměrně trvanlivé a díky kvalitnímu pozinkování a poplastování vydrží sloužit 20 – 25 let. Tento druh pletiva je vhodný pro použití na zahradách s malými plemeny psů (typu čivava, jorkšír, jezevčík), větší plemena psů by mohly pletivo svou silou rozplést nebo rozkousat. Pro psy, kteří se rádi podhrabávají pak doporučujeme instalaci podhrabových desek, které se instalují pod pletivo a jsou z betonu či z PVC. Klasický plot můžete udělat více bezpečný pomocí použití ostnatého drátu či žiletkového drátu, který se instaluje na bavolety (držáky ostnatého drátu).

Nejčastěji používané klasické pletivo STANDARD zelené bez zapleteného napínacího drátu pak vypadá následovně.