Gabiony – plot či zeď

Gabiony, nebo-li gabionové koše představují suchý způsob výstavby moderních kamenných zdí, nebo-li plotů. Gabion se skládá ze 6 jednotlivých svařovaných sítí, které jsou naplněny kamenem dle vašeho výběru. Tyto jednotlivé sítě jsou k sobě spojené šroubovicí a očky do tvaru krychle nebo kvádru právě do tvaru gabionového koše – gabionu.

Plot z gabionů na klíč – jaké má vlastnosti?

Gabiony mají celou řadu výhod, které plynou z jejich velmi pevné stavby, která je podobná více kamenné zdi než plotu. První výhodou, která plyne z jejich provedení a konstrukce je pevnost a trvanlivost. Velkou výhodou, která plyne z vysoké hmotnosti gabionové stěny je tlumení zvuků a ruchů z ulice. Vzhledem k tomu, že se v podstatě jedná o kamennou zeď je výhodou také fakt, že touto zdí na váš pozemek neprostoupí prach a jiné nečistoty z chodníku či silnice. Gabiony se dají použít také na stavbu opěrných zdí, či je lze jinak rozumně zatížit – např. pro kotvení části přístřešku na auto apod.

Jak budeme plot na klíč z gabionových košů instalovat?

Ve chvíli, kdy budeme mít dohodnutou cenu i termín dokončení, tak začneme gabiony na klíč instalovat. Je možné, že budeme muset připravit povrch pro pokládku gabionů – a to např. zhutněním země, či připravením štěrkového lože, nebo vybetonováním základů. Většinou instalaci gabionů provádíme v rámci 3-4 návštěv, které od sebe nemusí být technologicky odděleny. V rámci první návštěvy pozemek vyměříme, určíme kudy zeď povede, připravíme podloží pro stavbu, následně založíme gabionovou zeď a začneme postupně vykládat gabionové koše kamenem. V rámci dalších návštěv budeme postupně pokračovat v plění gabionů a jejich provázání než zeď postavíme, poté vám ji předáme k užívání a domluvíme platbu.

Máte zájem o gabionovou zeď na klíč? Neváhejte nás kontaktovat pomocí kontaktního formuláře.

 

Poptávkový formulář

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *